FAQ

skuteczne tabletki poronne dla kobiet w ciąży pigułka wczesnoporonna jak przywrócić okres
Często zadawane pytania: 

1. Czy istnieje ryzyko krwotoku i czy trzeba będzie udać się do szpitala?

Aborcja farmakologiczna (tabletki poronne i leki wczesnoporonne) zaliczana jest do metod “domowych”, bezpiecznych. Nie oznacza to jednak, że należy ją zlekcewarzyć. Dobrze jest, aby podczas kuracji była obecna druga osoba oraz była możliwość udania sie do szpitala. Nie spotkaliśmy się jednak z takim przypadkiem. Ponad to, leki są oryginalne czyste od substancji szkodliwych, które mogły by do tego prowadzić.

2. Do którego tygodnia mogę przeprowadzić zabieg?
Zalecamy zmieścić sie w terminie do 12 tygodnia

3. Czy podczas kuracji można jeść i pić?
Tak, jednak należy unikać tłustych potraw i ciężkostrawnych.

Farmakologiczne przywracanie miesiączki jest to kuracja, która można przeprowadzić w domu. Trwa ona dwa dni. Pierwszy dzień kuracji polega na przyjęciu tabletki Ru486, działanie jej nie jest odczuwalne dla organizmu, można więc normalnie funkcjonować. Po 24 godzinach (około), (drugi dzień o podobnej porze) należy umieścić 4 tabletki Cytotec pod język. Lek będzie się rozpuszczał, należy przełykać ślinę aby substancja cały czas była spożywana. Jeśli resztki tabletek się nie rozpuszcza, należy je połknąć. Po okresie 3,5h od momentu rozpuszczenia tabletek powtarzamy czynność. Szczegóły poniżej.
Występować mogą zimne poty, biegunka, gorączka, bóle brzucha, rzadziej wymioty, krwawienie, osłabienie organizmu.

Krwawienie powinno wystąpić w dniu przyjmowania misoprostolu (drugi dzień kuracji). Może ono utrzymywać się do 3 dni po zabiegu, czasami dłużej czasami krócej jest to zależne od zaawansowania ciąży. Krwawienie jest oznaką poronienia. Mogą także wydalać się skrzepy. Osoby we wcześniejszych tygodniach ciąży będą przechodziły kurację lżej od końcowych tygodni (11-12).
Przy silnych bólach można zażyć tabletki przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe. Nie używa się leków rozkurczowych podczas kuracji typu nospa.
Miesiączka powinna pojawić się 4-6 tygodni po zabiegu.
2 dni po kuracji powinno udać się na usg w celu upewnienia się, że wszystko się powiodło oraz że drogi rodne się oczyściły. Lekarz po tym okresie czasu nie będzie w stanie wykryć, że był zażywane tego typu leki. Wszystko będzie wyglądało naturalnie. Test ciążowy do 4 tygodni będzie pokazywał błędny wynik.
Jeśli ciąża nadal trwa, po tygodniu można powtórzyć zabieg. W innym wypadku należy skorzystać z usługi za granicami kraju, np na Słowacji.

________________________________________________________________________________________________
UWAGA! Teks ma charakter wyłącznie informacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje kobiet ani w żadnym stopniu nie wpływa na nie.