Opis kuracji

skuteczne tabletki poronne dla kobiet w ciąży pigułka wczesnoporonna jak przywrócić okres
Przedstawiamy przykładowe stosowanie leków (tabletki poronne) dostępnych na rynku:

 1. Farmakologiczne przywracanie miesiączki jest to kuracja, która można przeprowadzić w domu. Trwa ona dwa dni. Pierwszy dzień kuracji polega na przyjęciu tabletki Ru486, działanie jej nie jest odczuwalne dla organizmu, można więc normalnie funkcjonować. Po 24 godzinach (około), (drugi dzień o podobnej porze) należy umieścić 4 tabletki Cytotec pod język. Lek będzie się rozpuszczał, należy przełykać ślinę aby substancja cały czas była spożywana. Jeśli resztki tabletek się nie rozpuszcza, należy je połknąć. Po okresie 3,5h od momentu rozpuszczenia tabletek powtarzamy czynność. Szczegóły poniżej.
  Występować mogą zimne poty, biegunka, gorączka, bóle brzucha, rzadziej wymioty, krwawienie, osłabienie organizmu.

  Krwawienie powinno wystąpić w dniu przyjmowania misoprostolu (drugi dzień kuracji). Może ono utrzymywać się do 3 dni po zabiegu, czasami dłużej czasami krócej jest to zależne od zaawansowania ciąży. Krwawienie jest oznaką poronienia. Mogą także wydalać się skrzepy. Osoby we wcześniejszych tygodniach ciąży będą przechodziły kurację lżej od końcowych tygodni (11-12).
  Przy silnych bólach można zażyć tabletki przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe. Nie używa się leków rozkurczowych podczas kuracji typu nospa.
  Miesiączka powinna pojawić się 4-6 tygodni po zabiegu.
  2 dni po kuracji powinno udać się na usg w celu upewnienia się, że wszystko się powiodło oraz że drogi rodne się oczyściły. Lekarz po tym okresie czasu nie będzie w stanie wykryć, że był zażywane tego typu leki. Wszystko będzie wyglądało naturalnie. Test ciążowy do 4 tygodni będzie pokazywał błędny wynik.
  Jeśli ciąża nadal trwa, po tygodniu można powtórzyć zabieg. W innym wypadku należy skorzystać z usługi za granicami kraju, np na Słowacji.

Stosujemy sprawdzone leki takie jak:

Cytotec – Lek zawierający 200mcg misoprostolu – najwyższa dawkę, która jest możliwa w jednej tabletce. Nie zawiera on żadnych innych substancji, które negatywnie wpływały by na zdrowie. Użycie tego leku nawet samego (bez mifepristonu) skutkuje w 95%. Lek ten można śmiało stosować do 12 tygodnia ciąży.

Arthrotec – Lek przeznaczony głównie na zwyrodnienia stawów. Zawiera on misoprostol ale każda tabletka zawiera jednak też diklofenac którego nie wolno przekraczać na dobę w ilości 2-3 tabletek.

Arthrotec forte – jest to ten sam lek co wyżej. Zawiera on jednak większa ilość diklofenaku więc tym bardziej nie polecamy stosowania tego leku. Obalamy tu mit, że arthrotec forte jest mocniejszy i lepszy. Jest to bzdura, gdyż zawiera on tyle samo misoprostolu co zwykły arthrotec.

Mifeprostone _(ru486) – Główna Tabletka poronna. Powoduje zahamowanie rozwoju płodu poprzez zatrzymanie wydzielania progesteronu – hormonu odpowiedzialnego za rozwój płodu.

Misoprostol – substancje stosowana na poronienie.

Wszystkie tabletki poronne (także tabletki wczesnoporonne), należy stosować ściśle wg zaleceń!